Translate

poniedziałek, 15 lipca 2013

In books world...

Witajcie


Każdy z nas przynajmniej raz w swoim życiu przeczytał jakąś książkę. Podczas, gdy jedni pochłaniają nawet kilka tygodniowo, drudzy męczą się z lekturami szkolnymi i nie zamierzają sięgać po inne. Tłumaczenia są różne, ale chyba najpopularniejszym jest brak czasu. Chciałabym w tym miejscu podać pewien doskonały przykład, że owy argument "pracusiów" jest nonsensowny. Moja koleżanka wygrała szkolny konkurs czytania. W czasie roku szkolnego przeczytała ponad 200 książek. Da się? Jak widać da. Zapytana przeze mnie, jak ona to robi, przy takim natłoku zadań domowy, testów, sprawdzianów, ona odparła: "jeśli dobrze zaplanuje się wszystko, znajdzie się i czas na lekturę". 

Ach zabierzcie mnie tam!
  
"Nie oceniaj książek po okładce" - zapewne nie raz to słyszałeś. Jednak mimo wszystko najczęściej , jeżeli okładka nas nie zainteresuje, nawet po książkę nie sięgniemy. Kolejną ważną kwestią jest pierwsze zdanie. W moim przypadku zawsze gdy jestem w bibliotece, księgarni i wybiorę już jakąś księgę, to spoglądam na pierwsze zdanie. Pełni ono bardzo ważną rolę, nawet sobie może nie zdajemy z tego sprawy. Dlatego największą bolączką autora, jest stworzyć idealne, intrygujące, ciekawe rozpoczynające książkę zdanie. Pisarze prześcigają się więc w pomysłach, by zwabić czytelników. W powieści Alberta Camusa pt. "Dżuma" Grand przez ponad rok czasu zmieniał, przerabiał i wzbogacał swój początkowy wers tak, aby później w drukarni usłyszeć "czapki z głów panowie". Lubię zamknąć się w swoim pokoju i w ciszy pobyć sama. Ach nie, przepraszam, z książką oczywiście. Niektórzy nazywają ją najlepszym przyjacielem człowieka.
Ja chyba jednak wolę psy, mimo mojego wielkiego zamiłowania do lektur. :) 

 Ps Kupiłam sobie dzisiaj nowy kwiatek do pokoju. Jest to celozja. Prawda, że śliczny?

Dziś dzień mija powoli, trochę nostalgiczny nastrój panuje wokoło. Od czasu do czasu pada deszcz, jest zimno, słońce schowało się za chmurami i mam wrażenie, że bawi się z nami w chowanego ostatnimi czasy. Nie można jednak poddać się smutkowi. W końcu są wakacje! :)

BIRD ZONE 

Teraz coś o ptakach. Dziś przedstawiam wam Rząd: wróblowe (Passeriformes) - ptaki śpiewające, Rodzina: pokrzewkowate (Sylviidae)  które występują w Polce. W naszym kraju gniazduje najmniejszy przedstawiciel tej rodziny - mysikrólik, jak i największy - jarzębatka. W Europie stwierdzono ok. 50 gatunków. Są to ptaki, które doskonale przystosowały się do życia w gąszczu roślin: traw, turzyc, trzcin, krzewów lub drzew. Odbywają długie wędrówki na zimowiska do Afryki lub południowej Europy. 

Świerszczak  

Strumieniówka

Brzęczka

Wodniczka

Rokitniczka

Trzcinniczek

Trzciniak

Łozówka

Zaganiacz

Piecuszek

Pierwiosnek

Kapturka

Gajówka

Cierniówka

Piegża

Jarzębatka

Mysikrólik

Zniczek

Źródła:
www.mateuszmatysiak.pl
www.klubciconia.ptaki.info.pl
www.istotyzywe.pl
www.aolczyk.pl
www.plamkamazurka.blox.pl
www.iswinoujscie.pl
www.fotoprzyroda.pl
www.maciej-szymanski.pl
www.ptaki-haniutka14v.blog.onet.pl
www.plfoto.com
www.pawelwaclawik.pl
www.fotoplatforma.pl
www.pierwiosnek.zwierzeta.ekologia.pl

Który ptak najładniejszy? :) To tyle na dzisiaj. 
Miłego dnia! :)

Mustafa if you read it, know that you're awesome :D

1 komentarz:

  1. That was pleasure for me to read your blog :D

    You're awesome tooo !

    OdpowiedzUsuń